شاید تا کنون به این نکته دقت نکرده باشید اما عبارت ها، نقش بسیار مهمی در کمک به مغز برای تصمیم‌گیری در مورد محصولات ایفا میکنند.

در این نوشتار با برترین جملات تبلیغاتی موثر که باعث افزایش فروش میشود و در حقیقت مشتری ها دوست دارند در زمان تصمیم‌گیری آنها را بشنوند، آشنا میشوید.

رایگان

اگر فکر میکنید واژه‌ی «رایگان» بی‌ فایده است و بیش از حد از آن استفاده شده، بیشتر فکر کنید.

مردم عاشق چیزهای رایگان، عادی و ساده هستند. عملا میتوانید هر چیزی را بصورت رایگان به آنها بدهید، فرقی نمیکند که چقدر کوچک باشد، و با این کار توجه آنها را جلب کنید.

انحصاری

همه دوست دارند در گروهی متمایز از دیگران قرار داشته باشند. وقتی محصولات خود را انحصاری میکنید و آن را تنها در اختیار گروهی انتخاب شده قرار میدهید، کاری میکنید مردم آن را محصول را بیشتر بخواهند. میتوانید به جای واژه‌ی انحصاری از عبارتهای دیگری مانند «فقط برای اعضا»، «فقط افراد دعوت‌شده»، «برای نخستین بار»، «کارمندان داخلی» و ... استفاده کنید.

ساده

زندگی پیچیده است و احتمالا ما نیز بیشتر تمایل داریم که ساده‌ترین راه ها را انتخاب کنیم.

بنابراین هر زمان که میشنویم چیزی ساده است یا انجام آن آسان است، جذب آن میشویم.

در یک مطالعه که در آن از مشتری ها پرسیده میشد مهمترین عوامل موثر در خرید نرم افزار چیست، پاسخ «به راحتی قابل استفاده بودن» در میان ۳ پاسخ اول قرار داشت.

محدود

اینکه بگوییم یک محصولی محدود و کمیاب است، باعث تحریک مخاطب است. همه‌ی ما از اینکه چیزی را از دست بدهیم، بیزاریم. حتی اگر چیزی که از دست میدهیم، به پیش پا افتادگی جاسوئیچی هایی باشد که در شرکت توزیع میشوند.

اگر بگویند ۱۰۰ نفر اول یکی مجانی میگیرند، ناگهان آن جاسوئیچی، برای مان جذاب تر میشود.

«بگیرید»، «دریافت کنید»

افعالی مانند گرفتن و دریافت کردن، کلماتی بر پایه عمل (Action Word) هستند و به لحاظ روانی به خواننده حق انتخاب میدهند و در واقع اختیار  را بر عهده او قرار میدهند. البته بعد از افعالی مانند «گرفتن»، «رسیدن» و «دریافت کردن»، یک مزیت نیز بیان میشود.

برای نمونه، «ظرفِ ۶ هفته به شکمی صاف برسید»، «با مطالعه‌ی کمتر، نمرات بهتری بگیرید»، «جدیدترین و تمیزترین مدل مو در شهر را داشته باشید».

تضمینی

با تقلب های زیادی که در دنیای امروز انجام میشود، اصالت یکی از نگرانی های قابل قبول مشتریان شماست و شما میتوانید با استفاده از کلمات مناسب، به آنها اطمینانی را بدهید که برای گرفتن تصمیم نهایی نیاز دارند. اما تنها زمانی از این عبارت استفاده کنید که توانایی پشتیبانی از ضمانت خود را داشته باشید.

شما

استفاده از ضمیر شخص اول باعث میشود تا خواننده یا شنونده علاقه ‌مندتر شده، و بصورت ناخودآگاه، احساسِ خاص بودن کند. استفاده از کلمه‌ی «شما» موجب میشود نوشته تان محاوره ای‌ شود و لحن شما را دوستانه تر میکند.

زیرا

دلیل آوردن یکی دیگر از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر است. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که مغز انسان عاشق شنیدن توضیحات است. ما باید دلیل هر چیز را بدانیم.

چرا من به آن ویژگی نیاز دارم؟

زیرا به من کمک میکند تا… . محصولات، امکانات و اقداماتی را که میخواهید مردم انتخاب کنند، به یک دلیل، گره بزنید تا با این کار، مردم بیشتر ترغیب میشوند برای خرید آن اقدام کنند.

بهترین

به نظر شما کدام جمله بهتر است؟

«نحوه‌ی تعویض لاستیک پنچر» یا «بهترین راه برای تعویض لاستیک پنچر». پاسخ کاملا واضح است اما لطفا از کلمه "بهترین" برای فریب دیگران استفاده نکنید. اگر واقعا بهترین نیستید یا نمی توانید بدون اجبار، کاری کنید که مردم به شما بگویند بهترین، به تلاش ادامه دهید تا واقعا در کاری که انجام میدهید بهترین شوید و این برچسب را بدون آنکه اعتبار آن را داشته باشید، بر روی کار، محصولات یا خدمات خود نزنید.

مقایسه (این یا آن)

مقایسه کردن میتواند یکی از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر باشد امروزه، با وجود شبکه های اجتماعی و وبسایت ‌ها و وبلاگ ‌های بررسی محصولات، عملا همه پیش از اینکه تصمیمی بگیرند، مقایسه‌هایی انجام میدهند.

وقتی آشکارا، تفاوت میان محصول خود و رقبا را به آنها نشان میدهید، کمک بزرگی به مشتریان خواهد بود.

همین حالا ثبت نام کنید

پشتیبانی: 09101983173

کد معرف: 0371408644